1. Angóra
A legfinomabb kötött kelmék, fonalak és szövetek az angóranyúl könnyű, puha szőréből készülnek. Ha egy didergős, téli napon angórapulcsit veszel fel, ölelésétől biztosan jobb kedved lesz.
2. Animal print (Ejtsd: enim(ö)l)
Az angol kifejezés olyan különleges mintázatokat jelent, melyeket állatbőr és állati szőrme ihletett. Leggyakrabban leopárd, kígyó, krokodil, zebra és tigris bőrének egyedülálló szépségű mintáját használják a divatiparban többek között női táskák díszítésére, de nagyon dekoratív és figyelemfelkeltő lehet a zsiráf – vagy tehénbőr motívum is.
3. Antifit (Angolul anti = ellen, fit = passzol)
4. Antik bőr
Nem szükséges visszautaznunk a dicsőséges görög időkig, hisz az antik megnevezés nem erre a korra utal. A vastag bőrből készült táskákat, tárcákat és más holmikat hangsúlyos díszítéssel látják el, megidézve ezzel a középkori bőrművesek munkáit. Az alapanyagot kétféle színűre készítik, így olyan hatást kelt, mintha már rég használatban lenne.
5. Arrogáns gallér
Ezzel a furcsa hangzású kifejezéssel egy pulóverkötési módot jelölnek, melyet biztosan te is ezerszer láttál, sőt, alkalmaztál is. Az arrogáns (azaz pimasz, szemtelen) gallér nem más, mint a nyakba kötött pulóver, mely vastag gallérként simul a nyakra.
6. Athleisure (angol, athletic = sportos, leisure = szabadidő)
Egészen a közelmúltig elképzelhetetlen volt, hogy irodába, üzleti környezetbe sportcipőben toppanjon be bárki. De az idő és a divat ezt a szabályt is felülírták. Az athleisure stílus hordhatóvá koronázta a sportcipőt, amely, lássuk be, sokkal kényelmesebb tud lenni, mint egy körömcipő. Ez a stílusjegy hamar megjelent a többi ruhadarabon is, melyek aztán összeolvadtak a munkahelyen hétköznap viselhető, más néven casual stílussal is. Ennek köszönhetően már teljes athleisure – szettekben pompázhatunk, mégis komolyan vesznek.
7. Basics (Ejtsd: béziksz)
A Basics összefoglaló név azokat az alapdarabokat jelöli ruhatárunkban, melyeket kitűnően variálhatunk mindennel, hisz színben és fazonban is illenek határozottabb, egyedibb színvilágú öltözékekhez. Ezek azok a ruhák, melyekhez elég akár egy feltűnőbb nyakláncot, divatos női táskát felvenni, s máris kész a hibátlan öltözet.
8. Batik
Ma már házilag is batikolhatunk hipóval, sablonokkal, ám a kelmefestésnek ez a módja eredetileg folyékony viasz használatával történik. Az anyagra ezzel rajzolják meg a kívánt mintát, mely a színezés során megtörik, s ez adja majd a csodás egyedi erezeteket.
9. Beanie (Ejtsd: bíni)
A beanie óriási divat az idei őszi – téli szezonban is. A vastagon kötött, bojt nélküli sapkát nevezik így, melyet akár homlokba húzva, akár hátratolva is viselhetünk, attól függően, mennyire szűk vagy bő a fazonja. Az alap persze most is az, hogy mi áll jól.
10. Bermuda
Reméljük, ezzel az összeállítással sikerült eloszlatunk a bizonytalanságod néhány divatszakmai kifejezéssel kapcsolatban. Ha tetszett ez a rövid gyűjtemény, kövess minket, mert jelentkezünk még hasonlóval.